Wrocław: Renata Granowska i Sebastian Lorenc wiceprezydentami

Nowy prezydent Wrocławia Jacek Sutryk powołał swoich zastępców. Wiceprezydentem została Renata Granowska oraz Sebastian Lorenc.

  • Renata Granowska (PO) i Sebastian Lorenc (PO) zostali powołani w piątek przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka na stanowiska wiceprezydentów.
  • Granowska będzie odpowiedzialna m.in. za edukację i wykorzystanie środków unijnych, Lorenc zaś za gospodarkę nieruchomościami.
  • Podpisano również deklarację o współpracy pomiędzy tworzonym przez radnych PO Koalicyjny Klubem Obywatelskim a prezydentem Sutrykiem.

O powołaniu swoich zastępców Sutryk poinformował  na konferencji prasowej. Granowska będzie odpowiedzialna m.in. za edukację i wykorzystanie środków unijnych, Lorenc zaś za gospodarkę nieruchomościami.

Sutryk poinformował ponadto, że została podpisana deklaracja o współpracy pomiędzy Koalicyjnym Klubem Obywatelskim tworzonym przez radnych PO a prezydentem Wrocławia. “W ramach tej deklaracji radni ci będą wpierać prezydenta w kluczowych z punktu widzenia funkcjonowania sprawach, to m.in. kwestie budżetu czy udzielenia absolutorium” – powiedział prezydent.

Pytany, czy podobna deklaracja zostanie podpisana z klubem Sojusz dla Wrocławia (tworzą go radni SLD i radni związani z b. prezydentem Rafałem Dutkiewiczem) i z klubem Nowoczesnej, Sutryk odparł, że jest w bliskim kontakcie ze wszystkimi środowiskami.

“Te środowiska podtrzymują wolę i deklarację współpracy. Dla mnie to sprawa wtórna czy będzie jedno porozumienie koalicyjne, czy kilka bilateralnych, czy też zasady współpracy nie będą zapisane na papierze. Chodzi mi tylko o współpracę dla dobra miasta i jego mieszkańców” – zadeklarował.

Sojusz dla Wrocławia i Nowoczesna, obok PO, mają być zapleczem politycznym nowego prezydenta Wrocławia. W nowej radzie miejskiej PiS ma 13 radnych, PO -12, Nowoczesna – 7, a Sojusz dla Wrocławia – 5.

Przewodniczący dolnośląskiej PO, senator Jarosław Duda, powiedział, że podpisane w piątek porozumienie jest “konsekwentną realizacją programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej dla wrocławian”. Duda podkreślił, że nadal toczą się rozmowy z klubami Nowoczesnej i Sojusz dla Wrocławia dotyczące “skutecznego wsparcia dla działań prezydenta Jacka Sutryka”.

Przewodniczący klubu Nowoczesnej w Radzie Miejskiej Wrocławia Piotr Uhle powiedział, że niewykluczone, iż jego klub również podpisze porozumienie bilateralne z prezydentem Sutrykiem. “Ze względu na to, że rozmowy koalicyjne się skomplikowały, nie wykluczamy właśnie takiej formy porozumienia z prezydentem” – powiedział Uhle.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *