2020.10.05 – Wydarzenia 18.50 – Polsat News

Uderzenie koronawirusa w samo serce polskiej polityki. Miało być zaprzysiężenie rządu w Pałacu Prezydenckim, a jest izolacja i kwarantanna. A to wszystko po tym, gdy o zakażeniu poinformował Przemysław Czarnek, nominowany na ministra edukacji i nauki.
Rano o zakażeniu poinformował wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski z PSL, pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa ogłosił też prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.
Mamy już czterocyfrowy dzienny przyrost zakażeń. Trzeba było ewakuować dom kombatanta w Zielonej Górze. Koronawirusa wykryto tam u trzydziestu pracowników i aż siedemdziesięciu pensjonariuszy. Okazało się, że wirus to nie jedyny problem – większość z seniorów była zaniedbana i bez medycznej dokumentacji.
W Legnicy chory na Covid mężczyzna postanowił złamać kwarantannę, by jak tłumaczył “załatwić kilka spraw”. Najpierw poszedł do spółdzielni mieszkaniowej, potem odwiedził galerię handlową. Wracając z zakupów – zasłabł.
Porwał chłopca z ulicy dla okupu – najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Do porwania doszło, kiedy chłopiec wracał ze szkoły. Swoją ofiarę wybrał absolutnie przypadkowo, nie znał ani dziecka, ani jego rodziny.
Ponad 1700 strażackich interwencji wczoraj, dziś sprzątanie i liczenie strat po wichurach. Najwięcej razy strażacy interweniowali na Mazowszu i w Małopolsce. Skutki burz odczuli też turyści i mieszkańcy Warmii i Mazur.
Kajman znaleziony w Odrze w okolicach Wrocławia pochodził najpewniej z nielegalnej hodowli. Teraz gad jest we wrocławskim ZOO, a trwa polowanie na jego właściciela.
Oświadczyny to chwila wyjątkowa, ale jeśli narzeczony do ukochanej przyjeżdża wozem strażackim na sygnale, po drabinie wspina się na balkon i tam prosi o rękę wybranki to można podejrzewać, że ogniste uczucie dopadło strażaka.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!
Źródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *