Wrocław. Dwa lata prezydentury Jacka Sutryka. “Nie jestem zupą pomidorową. Rozmawiajmy”

– Inaczej sobie wyobrażałem rok tej prezydentury. Cały rok 2020, który upłynął pod tym covidowym znakiem, był trudny – wiele chorób, wiele śmierci. Jeszcze rok temu, gdy docierały do nas pierwsze wieści z Chin, myśleliśmy, że nas to ominie, że nas to nie dotyczy. Stało się inaczej – wspominał prezydent Jacek Sutryk podczas wyjątkowego spotkania z mieszkańcami w sieci, z okazji dwóch lat pełnienie obowiązków prezydenta miasta.

Internetowa przemowa połączona była ze zwiedzaniem pustych pomieszczeń Ratusza, miejsc, gdzie zazwyczaj zdarzają się najważniejsze dla wrocławskiego samorządu uroczystości i spotkania. W czasie półgodzinnego łączenia w sieci prezydent zwracał się do wszystkich wrocławian, tłumaczył, że wszystkiego nie da się w mieście zrobić naraz i obiecywał, że w miarę posiadanych środków wszystkie oczekiwane inwestycje znajdą finał.

Polemizował też z przeciwnikami i krytykami, których w mieście nie brakuje. – Nie jestem zupę pomidorową, nie każdy musi mnie lubić – skwitował ewentualnych adwersarzy. – Musimy rozmawiać. Czasami ostrzej, czasami łagodniej, ale szanując się nawzajem w swoich poglądach. Ja zawsze szanuję swoich rozmówców, pod warunkiem, że wykazuje chęć słuchania lub ma kompetencje – komentował Jacek Sutryk.

Prezydent narzekał na mniejszy budżet i problemy ekonomiczne, jakie kasa miasta ma w związku z pandemią. Skarżył się też na brak partnerstwa w trosce o finanse miasta. Wszystkie prezydenckie opowieści widzowie poznać mogli podczas spaceru. – Nie, nie usiądę, mam takie ADHD, muszę chodzić, muszę wszędzie iść, muszę być tam, gdzie coś się dzieje – tłumaczył tę swoją mobilność prezydent.

Wrocław. Dwa lata prezydentury Jacka Sutryka. “Nie jestem zupą pomidorową. Rozmawiajmy”

Wrocławianie poznali kolejne inwestycyjne plany magistratu – nowe linie tramwajowe, nowe szkoły, przebudowy dróg. – Tego wszystkiego jest bardzo dużo, ja wam o tym wszystkim mówię każdego dnia. Szczegóły i drobiazgi, to wszystko tworzy miasto. Mnóstwo tego jest. Mogę o tym mówić godzinami, bo ja tym żyję, te projekty zmieniają miasto i komfort naszego życia – relacjonował Jacek Sutryk. – Nie skończymy tego miasta w kilka lat. Wrocław będzie się tworzył jeszcze wiele lat.

– Nie tak wyobrażałem sobie jednak ten rok. Myślałem, że będziemy się spotykać, będziemy rozmawiać, będziemy się ściskać i cieszyć z naszego Wrocławia – kwitował prezydent Jacek Sutryk.

To tu urodził się Stanisław Dziwisz. Bratanek kardynała przerwał milczenieŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *