Referendum ws. aborcji? Reszczyński: nie głosuje się kwestii życia i śmierci – Polskie Radio 24


Gość PR24 odniósł się między innymi do wywiadu wicepremiera Jarosława Gowina dla portalu Gazeta.pl w sprawie aborcji, który powiedział w nim, iż “być może nie ma już innej drogi jak tylko referendum”.

– Publicznie chciałbym zapytać, co zatem z referendum w sprawie kary śmierci i dlaczego w tamtej sprawie wprowadzono najpierw moratorium, a potem zlikwidowano wykonywanie kary śmierci na największych zwyrodnialcach – pytał publicysta.

“Recydywa PRL”. Publicysta o postulatach Strajku Kobiet

“Brak pewności siebie”

Jak dodał, nie wyobraża sobie, by taktyka ciągłego wycofywania się z podjętych już decyzji i testowania na dużej próbie publicznej w Polsce każdego rozwiązania, to właściwa metoda na zarządzanie. – To raczej brak pewności siebie i złudna nadzieja, że rządzący ukryją brak wizji zarządzania – zauważył.

Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin w wywiadzie dla Gazety.pl powiedział między innymi, że “gdy naruszono tzw. kompromis aborcyjny z 1993 r., którego byłem i jestem zwolennikiem, być może nie ma już innej drogi jak tylko referendum. Należałoby dobrze przemyśleć pytania i wówczas oddać głos Polakom”.

Zapraszamy do wysłuchania zapisu całej rozmowy z Miłoszem Lodowskim.

Posłuchaj
19:07 _PR24_AAC 2020_12_18-12-37-12.mp3 M. Lodowski o wypowiedzi J. Gowina ws. aborcji (“Gość PR24”)

Audycja: “Północ południe”

Prowadzący: Ryszard Gromadzki

Gość: Miłosz Lodowski (publicysta)

Data emisji: 18.12.2020

Godzina: 12.37 

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *