Prezydent Koszalina Piotr Jedliński uzyskał absolutorium za 2019 rok

Podczas czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Koszalinie radni udzielili prezydentowi miasta absolutorium za 2019 rok. Wcześniej udzielili wotum zaufania. A to nie to samo. Na czym polega różnica?

Jedną z najważniejszych uchwał na czwartkowej sesji Rady Miejskiej jest uchwała udzielająca absolutorium prezydentowi Piotrowi Jedlińskiemu. Radni absolutorium udzielili 18 głosami za (klub Koalicji Obywatelskiej), przy 5 wstrzymujących się (klub radnych piS). Jeden z radnych nie wziął udziału w głosowaniu, a jeden nie był obecny.

Wcześniej radni większością głosów udzielili prezydentowi wotum zaufania (wyniki głosowania pokrywają się – koalicja za, opozycja wstrzymała się). Skąd ta druga uchwała? – Wotum zaufania zostało wprowadzone wraz z reportem o stanie miasta już w zeszłym roku we wszystkich samorządach – wyjaśnia Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza. – W przypadku, gdy nie zostanie udzielone wotum zaufania przez dwa kolejne lata, wówczas dochodzi do referendum w sprawie odwołania prezydenta, czy burmistrza.

Pobierz bezpłatną aplikację Głosu Koszalińskiego i bądź na bieżąco!

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

Zobacz także: Lądowanie śmigłowca LPR na placu przed ratuszem w Koszalinie

WideoŹródło by [author_name]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *