Jak zareaguje Jolanta Kwaśniewska? Jej mąż odniósł się do kwestii aborcji


Mąż Jolanty Kwaśniewskiej skomentował sprawę aborcji. W “Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 Aleksander Kwaśniewski uznał referendum za “uczciwy pomysł wobec społeczeństwa”.
Ostro o decyzji TK mówiła poprzednio była pierwsza dama.

  • Na antenie TVN24 Aleksander Kwaśniewski skomentował trwające protesty przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego
  • Były prezydent stwierdził, że referendum w sprawie aborcji to “uczciwy pomysł wobec społeczeństwa”
  • Poprzednio odebranie wyboru kobietom w ostrych słowach krytykowała Jolanta Kwaśniewska

W trakcie “Rozmowy Piaseckiego” Aleksander Kwaśniewski skomentował trwający spór wobec kwestii aborcji. – Ten kompromis z 1993 roku, który później przecież skutkował takim zapisem w konstytucji, którą przyjmowaliśmy w 1997 roku, to był mniej więcej sposób myślenia w nowym okresie – mówił gość TVN24.

“Taniec z gwiazdami” znika z anteny Polsatu. Przykre dla fanów doniesieniaCzytaj dalej

Dzisiaj już 20, prawie 30 lat po tym jesteśmy, mamy nowe pokolenie i dzisiaj ten problem aborcyjny jest dużo bardziej związany z podmiotowością kobiet, z ich oczekiwaniem praw, wolności – wskazywał były prezydent.

Kwaśniewski za referendum

Kwaśniewski ocenił, że konstytucyjny zapis dotyczący ochrony życia “nie zakazuje rozszerzenia, liberalizacji tej ustawy aborcyjnej”. W opinii polityka Trybunał Konstytucyjny wydał swój wyrok, ponieważ jest reprezentantem “najbardziej konserwatywnego, prawicowego myślenia”.

Małżonek Jolanty Kwaśniewskim zaznaczył, że jego zdaniem referendum w sprawie aborcji to “uczciwy pomysł wobec społeczeństwa”.

Do kwestii protestów Strajku Kobiet były prezydent odniósł się również przed przeszło tygodniem, w rozmowie z Robertem Mazurkiem. Kwaśniewski oświadczył wówczas, że nie należy do radykałów, jednak jego córka wzięła udział w protestach przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego przez Trybunał Julii Przyłębskiej.

Gość radia RMF FM zaznaczył ponadto, że wraz z żoną przebywa na Mazurach, jednak Jolanta Kwaśniewska “jest z protestującymi”.

Te święta mogą być ostatnimi dla setek Polek i Polaków. Przemilczany problem, który może dotykać również Waszych bliskichTe święta mogą być ostatnimi dla setek Polek i Polaków. Przemilczany problem, który może dotykać również Waszych bliskichCzytaj dalej

Jolanta Kwaśniewska: “Najgorsze jest to, że kobietom odebrano prawo do decydowania”

Pozostaje nam zastanowić się, co na temat oddania tematu aborcji w ręce uczestników referendum myśli była pierwsza dama.

Nie możemy pozwolić, żeby to dramatyczne prawo miało wpływ na rodziny – przekonywała jeszcze w październiku Jolanta Kwaśniewska, cytowana przez internetowy serwis Radia Zet. – Będziemy szukały możliwości protestu w momencie, gdzie tylko pięć osób może się spotykać ze względu na obostrzenia – dodała.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Małżonka Kwaśniewskiego dodała, że najgorsze w całej sytuacji jest to, że “kobietom odebrano prawo do decydowania o sobie i rodzinie”.

Czy popieracie Państwo pomysł zorganizowania referendum w sprawie aborcji?

źródło: tvn24.pl / radiozet.pl / rmf24.pl

Teraz Rydzyk się już nie wywinie? Tomasz Sekielski zapowiada film, który może wstrząsnąć toruńskim imperiumTeraz Rydzyk się już nie wywinie? Tomasz Sekielski zapowiada film, który może wstrząsnąć toruńskim imperiumCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *