Senator PiS: Strajk Kobiet widzę jako następcę KOD-u, aborcja to tylko pretekst do wyprowadzenia ludzi na ulice – Polskie Radio 24


Koalicja Obywatelska tworzy Sieć Obrony Protestujących dla uczestników protestów w całym kraju – poinformowali posłowie KO. Zapowiedzieli, że protestujący będą mogli uzyskać pomoc prawną w biurach parlamentarzystów KO w swoim okręgu

Ozdoba: jest to niebezpieczne

“Mamy do czynienia z próbą destabilizacji państwa”. Grzegorz Górny o protestach

Przewodniczący PO Borys Budka powiedział na konferencji prasowej, że “cały aparat państwowy jest skoncentrowany na walce z protestującymi, a nie na walkę z pandemią”. – Miejscem każdego odpowiedzialnego polityka powinien być protest i wspieranie osób, które walczą o swoje słuszne prawo. Dlatego tworzymy Sieć Obrony Protestujących – poinformował Budka.

– Politycy opozycji powinni zdawać sobie sprawę, że wspieranie protestów jest dziś niebezpieczne. Mamy dwa światy, z jednej strony rząd, który walczy z pandemią, a z drugiej opozycję chcącą, by ludzie wychodzili na ulice. Niektórzy z jej przedstawicieli zapomnieli, czym jest pełnienie funkcji publicznych i odpowiedzialność. Są to ludzie nieodpowiedzialni – wskazał Jacek Ozdoba.

Posłuchaj
11:37 PR24_MPLS 2020_10_30-16-35-53.mp3 Jacek Ozdoba o trwających protestach oraz postawie polityków opozycji, którzy zachęcają, by brać w nich udział (“Rozmowa PR24”)

“Chcą doprowadzenia do gigantycznej awantury”

Protesty na Nowogrodzkiej 1200.jpg

Cezary Krysztopa o protestach ws. wyroku TK: kolejna odsłona ciamajdanu

W audycji “Rozmowa PR24” podkreślił, ze opozycyjni posłowie, w celu swoich interesów partyjnych, przedstawiają również informacje, które nie są prawdą, po to tylko, by “podgrzać atmosferę w celach politycznych”.

– Szkoda, że cierpi na tym społeczeństwo. Jest próba jego podzielenia. Nie wyobrażam sobie dalej sytuacji, w której z jednej strony politycy opozycji zadają pytania o przygotowanie rządu do walki z koronawirusem, a z drugiej zachęcają do wyprowadzania ludzi na ulice. Panie Jachira, Scheuring-Wielgus czy pozostałe pseudobohaterki wydarzeń, z jakimi mamy do czynienia, chcą doprowadzenia do gigantycznej awantury – stwierdził.

Obserwujemy wojnę kultur?

Jacek Ozdoba skomentował również opinie polityków opozycji, którym nie podoba się postawa policji pilnującej porządku podczas protestów.

policja kontrdemonstranci kosciol pap 1200.jpg

Ordo Iuris zgłosiło sprawy ataków na kościoły do prokuratury. “Przynajmniej kilkanaście w toku”

– Funkcjonariusze zachowują się odpowiedzialnie, to przejaw wysokich standardów. Jeżeli posłowie opozycji uważają inaczej, to niech pojadą do Francji lub innych państw Europy Zachodniej i spróbują wejść w grupę awanturujących się demonstrantów. Zobaczą, jakie będą wrażenia – powiedział wiceminister.

Komentując przebieg protestów, rozmówca Adriana Klarenbacha zaznaczył, że jest zaniepokojony tym, co obserwuje, atakami na symbole święte, kościoły oraz agresją.

– Demokracja ma to do siebie, że można mieć inne zdanie, ale jeśli przejawia się to w dewastacjach i atakach, to nie jest to właściwe. Mamy do czynienia z czymś, co nie jest przykładem dyskusji czy manifestowania innych poglądów, tylko i wyłącznie działalnością, jaką obserwowaliśmy w krajach zachodnich. Jesteśmy świadkami walki kultur – dodał.

***

Audycja: “Rozmowa PR24”
Prowadzący: 
Adrian Klarenbach
Gość: 
Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu i środowiska
Data emisji: 
30.10.2020
Godzina emisji: 16.35

Polskie Radio 24/db

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *