“Referendum drogą do rozładowania sytuacji”. Prof. Kik o sporze wokół aborcji – Polskie Radio 24


Pracownicy Muzeum Gdańska zachęcili osoby biorące udział w protestach do przekazywania transparentów, flag itd. używanych podczas protestów. – Świadczy to o tym, jaką siłę i moc poczuli ci, którzy biorą udział w tych strajkach i protestach – skomentował sytuację Jacek Liziniewiecz.

Rzecznik KEP: uczestnictwo wierzących w demonstracjach proaborcyjnych to grzech

Przyznał, że :”zupełnie go to nie dziwi”. – O ile znam instytucje kultury w Gdańsku, to siedzą pewnie organizatorzy tych strajków w Gdańsku (…) pewnie 80% kadry na tych strajkach była – stwierdził.

Posłuchaj
20:35 _PR24_AAC 2020_11_01-13-08-31.mp3 Jacek Liziniewicz o protestach ws. aborcji (Temat Dnia/Gość PR24)

 

Odnośnie do prezydenckiego projektu ustawy w sprawie aborcji, Liziniewicz zaznaczył, że “poprawka prezydenta ma uzmysłowić pewnie części uczestników tych protestów, części tej bardziej myślącej, że w tych protestach nie chodzi tylko o prawa kobiet, czy prawo do zabijania dzieci z zespołem Downa tylko o to, żeby obalić rząd”.

Pytany o możliwość dyskusji z protestującymi, odpowiedział, że “myślę, że nie ma szansy na dyskusję w warunkach cywilizowanych”.

– Protesty te są takie same jakich mieliśmy wiele w ostatnich latach, w ostatnich trzech dekadach – podkreślił Liziniewicz. Przyznał przy tym, że ma wrażenie, że “część protestujących nie będzie się utożsamiać z hasłami pani Lempart, skrajnie lewicowymi postulatami”.

– Za dwa tygodnie nikt nie będzie pamiętał o strajku kobiet, bo każdy będzie zainteresowany szukaniem respiratorów – powiedział Liziniewicz odnośnie do wpływu protestów na przebieg pandemii koronawirusa. Dodał, że “Koalicja Obywatelska jeśli chodzi o walkę z koronawirusem moim zdaniem nie jest zbyt przekonująca”. O politykach KO powiedział, że “wzywają do protestów, chodzą i lansują się na protestach kobiet”.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Audycja: “Temat Dnia/Gość PR24
ProwadzącyMagdalena Złotnicka
GośćJacek Liziniewicz (publicysta, “Gazeta Polska”)
Data emisji: 01.11.2020
Godzina emisji: 13.08

itom/PR24

Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *