Irlandia: Ponad 6 tysięcy ofiar aborcji w pierwszym roku po jej legalizacji wieszwiecej


6666 nienarodzonych dzieci zabito w wyniku aborcji w zeszłym roku
w Irlandii, w czasie pierwszego roku obowiązywania nowej ustawy
pozwalającej na praktycznie nieograniczone przerywanie ciąży.
Irlandzki departament zdrowia poinformował, że 24 aborcje
przeprowadzono ze względu na poważne zagrożenie życia lub zdrowia
matki.


Aborcja w domu. Brytyjski rząd wydał tymczasowe przyzwolenie

Na czas trwania pandemii koronawirusa brytyjski rząd zatwierdził możliwość dokonania aborcji we własnym domu za pomocą silnych środków…

zobacz więcej

Według danych irlandzkiego rządu 6542 aborcje dotyczą wczesnych ciąż, w których rozwijający się płód nie osiągnął 12. tygodnia życia, 24 aborcje – ze względu na zagrożenie życia lub zdrowia matki. Kolejne 100 dzieci zostało zabitych z powodu „stanu wpływającego na płód, który może prowadzić do jego śmierci przed lub w ciągu 28 dni od porodu”.

Zdaniem Liama Gibsona z brytyjskiego Stowarzyszenia Ochrony Dzieci Nienarodzonych (SPUC) liczba aborcji jest „naprawdę szokująca”, a ta przytłaczająca statystka mówi dużo o współczesnym irlandzkim społeczeństwie. Jak zaznaczył, poza ujawnionymi liczbami warto też pamiętać, że „każda z tych 6666 aborcji była świadomym aktem śmiertelnej przemocy wymierzonej w zupełnie niewinną i niepowtarzalną istotę ludzką”.

Aborcja została zalegalizowana w Irlandii w wyniku referendum,
jakie przeprowadzono w maju 2018 r. Tylko jedna trzecia obywateli tego kraju głosowała przeciwko aborcji, a ponad 66 proc. opowiedziało się za usunięciem z konstytucji prawa ochrony
nienarodzonych dzieci.

– Żaden rząd, żadne państwo, niezależnie od referendum, nie może znieść danego przez Boga prawa do życia nawet jednego członka rodziny ludzkiej – skomentował Gibson.

źródło:


Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *