Paulina Kosiniak-Kamysz o małżeństwach homoseksualnych: Jak naród będzie gotowy, zrobimy referendum wieszwiecej


– Myślę, że jeśli będziemy na to gotowi i będzie taki duży odzew społeczeństwa, to dlaczego nie możemy o takich sprawach kontrowersyjnych zdecydować w dniu referendalnym – powiedziała o legalizacji małżeństw homoseksualnych Paulina Kosiniak-Kamysz, żona kandydata PSL na prezydenta Polski. Jak dodała, jej zdaniem mąż nie podpisałby ustawy zakazującej aborcji eugenicznej, popiera za to przywrócenie refundacji in vitro. Kosiniak-Kamysz była gościem TVN24.


Adopcja dzieci przez pary homoseksualne. Żona lidera PSL: Potrzeba małych kroków

Teraz, kiedy to 500 Plus wydajemy na życie rodzinne ciężko stwierdzić, czy ten program tak relatywnie pomaga – oceniła Paulina Kosiniak-Kamysz,…

zobacz więcej

– Tygrys dalej rozgrzany do walki. Nie zamierza się poddać. Będziemy walczyć tak, jak walczymy od samego początku, do samego końca – mówiła o swoim mężu Paulina Kosiniak-Kamysz.

– Kompletnie nie rozumiem tej dyskusji. Państwo powinno życie swoim obywatelom ułatwiać – powiedziała zapytana o legalizację związków partnerskich. Dodała również, że jej mąż „nie ma problemu z tym” i również popiera ich wprowadzenie. Żona kandydata PSL na prezydenta odniosła się do tematu legalizacji małżeństw homoseksualnych.

– Na dzień dzisiejszy, myślę że jako naród nie jesteśmy jeszcze gotowi. Przede wszystkim musimy pamiętać, że do legalizacji związków homoseksualnych potrzebujemy zmiany konstytucji. Myślę, że jeśli będziemy na to gotowi i będzie taki duży odzew społeczeństwa, to dlaczego nie możemy o takich sprawach kontrowersyjnych zdecydować w dniu referendalnym – stwierdziła.

Kosiniak-Kamysz powiedziała też, że jej zdaniem kandydat PSL nie podpisałby ustawy zakazującej aborcji eugenicznej. Na uwagę prowadzącej, że kilka lat temu w wywiadzie dla „Dziennika Gazeta Prawna” powiedział, że taką ustawę by podpisał, stwierdziła: „To była wypowiedź sprzed kilku lat. Mój mąż potrafi wyciągać wnioski, wsłuchiwać się w głos innych, więc też ma prawo do zmiany swojego zdania”. Sama Paulina Kosiniak-Kamysz zadeklarowała się jako zwolenniczka kompromisu aborcyjnego.

Zapytano ją również o sprawę Zuzanny Wiewiórki – działaczki pro-life, która próbowała odwieść kobietę od dokonania aborcji, za co została odznaczona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Wcześniej jej działalność spotkała się z falą hejtu ze strony zwolenników aborcji. – Ja kompletnie tej sytuacji nie rozumiem. Aborcja to dramat kobiety, tutaj przyznawanie medali jest dla mnie niezrozumiałe, zwłaszcza przez MS. Pozostawię tę sytuację bez komentarza – stwierdziła.

Zdaniem żony kandydata PSL, metoda in vitro powinna być finansowana z budżetu państwa, niezależnie od wątpliwości etycznych związanych ze sprawą.

– Nawołujemy obydwoje z mężem do tego, by jak najszybciej przywrócono refundację metody in vitro – stwierdziła.

źródło:Source link

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *