Referendum w Polsce – pytania referendalne

Referendum w Polsce, które odbędzie się 6 września 2015, zostało ogłoszone przez Prezydenta Bronisława Komorowskiego, po I turze przegranych wyborów prezydenckich. 21 maja 2015 Senat przyjął prezydencki wniosek i po dziewięciogodzinnej debacie wyraził zgodę na debatę.

Referendum w Polsce – pytania referendalne: 6 września Polacy w referendum ogólnopolskim odpowiedzą na poniższe pytania:

Referendum w Polsce – pytania referendalne

Pytanie pierwsze: “Czy jest Pani/Pan za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?” . Zasadę funkcjonowania JOW-ów najprościej można opisać zdaniem: „kto realnie zdobędzie najwięcej głosów, ten wygrywa i uzyskuje mandat”. Czytaj na portalu referendum .pl – JOW CO TO JEST

Wypowiedz się już teraz, oddając swój głos ZA lub PRZECIW Jednomandatowe Okręgi Wyborcze w Polsce

Pytanie drugie: “Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
Najnowsze wiadomości dotyczące referendum w Polsce znajdują się tutaj: FINANSOWANIE PARTII POLITYCZNYCH 

Pytanie trzecie:”Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?”
10 lipca Sejm przyjął nowelizację ustawy Ordynacja podatkowa, w której zawarto zapis o rozstrzyganiu wątpliwości co do treści prawa podatkowego na korzyść podatnika. W świetle tego, trzecie pytanie referendalne straciło na aktualności. Na razie jednak nie wiadomo, czy wpłynie to w jakikolwiek na pytania referendum w Polsce.

Wynik referendum w Polsce we wrześniu 2015 będzie wiążący, jeśli do urn wyborczych uda się więcej niż połowa uprawnionych do głosowania. 

Na stronie referendum .pl piszemy o najważniejszych zagadnieniach dotyczących referendum w Polsce we wrześniu 2015. Na naszym blogu rozjaśniamy zawiłości dotyczące tego, co to jest JOW i na czym polegają Jednomandatowe Okręgi Wyborcze. Piszemy na czym polega ordynacja wyborcza w Polsce i porównujemy ją do rozwiązań w innych Państwach. Będziemy omawiać pytania referendalne zgłaszane przez partie polityczne do referendum  ogólnopolskiego oraz te, zgłaszane prze miasta, dla referendów lokalnych. Gromadzimy dla was najnowsze wiadomości z kraju dotyczące referendum w Polsce. Zapraszamy do czytania i rejestrowania się. Tylko zarejestrowani użytkownicy mają możliwość głosowania.

ZAREJESTRUJ SIĘ NA STRONIE REFERENDUM .PL

Głosuj na Referendum w Polsce – pytania referendalne 

Najnowsze wiadomości dotyczące referendum w Polsce i pytań referendalnych tylko na stronie WIADOMOŚCI REFERENDUM