Związki partnerskie w Polsce – na tak, czy na nie? Referendum wrzesień 2015

Potocznie zwane  “konkubinatami” lub “wolnymi związkami”. Co oznaczają związki partnerskie w Polsce?  W naszym kraju dwie osoby żyjące w nieformalnej parze i niebędący związkiem małżeńskim, to prawnie osoby dla siebie obce. Bez żadnych praw ani obowiązków. Nie mogą po sobie dziedziczyć, razem się rozliczać ani odwiedzić w szpitalu. To tylko kilka z codziennych problemów z którymi borykają się osoby, które zamiast małżeństwa, wybierają związki partnerskie w Polsce.

Wielokrotnie zapowiadana przez polski sejm ustawa o związkach partnerskich miała uprościć sytuację prawną osób żyjących w konkubinacie, bez względu na płeć osób tworzących związki partnerskie. Ustawa miała zdefiniować wzajemne prawa i obowiązki partnerów. Wszystkie projekty ustaw o związkach partnerskich zostały odrzucone przez Sejm RP.

Związki partnerskie w Polsce – na TAK czy na NIE?

Czytaj także: Sejm odrzucił związki partnerskie. Posłowie nie chcieli pracować nad projektem ustawy

Czy jesteś za wprowadzeniem ustawy o związkach partnerskich? Chciałbyś się wypowiedzieć na ten temat w referendum w Polsce we wrześniu 2015? Zarejestruj się jako użytkownik portalu referendum .pl i wypowiedz się już dziś.
KLIKNIJ TUTAJ ABY PRZEJŚĆ DO REJESTRACJI